Poznajmy się!

 

Jestem dziennikarzem, redaktorem i copywriterem.

Swój pierwszy tekst dziennikarski napisałam dla lokalnego tygodnika Obserwator. Było to ponad 20 lat temu. Miałam wtedy w głowie jasno określony cel - zdać maturę z matematyki na 6, ukończyć renomowaną uczelnię i zostać doradcą podatkowym. No cóż... Zdałam maturę na 6, ale z języka polskiego. Już na pierwszym roku studiów (ekonomia!) dziennikarstwo i fotografia reporterska wciągnęły mnie na dobre. Stopy procentowe, podatki i badania marketingowe zeszły na drugi plan. Przez kolejne 15 lat moje teksty i zdjęcia ukazywały się w Wiadomościach Wrzesińskich. To był prawdziwy egzamin dojrzałości. Ukończyłam Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, ale nie zrezygnowałam z dziennikarstwa. Nie żałuję, bo dziś udaje mi się łączyć ekonomiczną wiedzę z pasją do pisania.

Od 7 lat prowadzę własną firmę i pracuję dla wydawców ogólnopolskich magazynów branżowych, custom publishing, serwisów internetowych oraz redaguję teksty marketingowe dla firm. Moje artykuły ukazywały się (lub nadal się ukazują) na łamach magazynów i serwisów: Transport i Spedycja, FLOTA, MŚP Biznes, Biznes Hotel, Animal Expert, Vet Trends, Łódź Kreuje Innowacje, Nawierzchnie Asfaltowe, Transport i Komunikacja, Infrastruktura, Airgate, Magazyn Filmowy SFP, Wieści Rolnicze, pet market expert, Rynekpierwotny.pl, Targimieszkaniowe.net, a były cytowane w Rzeczypospolitej i Pulsie Biznesu. O czym piszę? Wybrane realizacje zamieściłam w zakładce Portfolio.

Wciąż się uczę, bo język zmienia się i zaskakuje. Czasami pomagam przedsiębiorcom napisać e-maila sprzedażowego lub tekst oferty. Tłumaczę, jak działają hipnotyczne słowa, czym są predykaty i presupozycje. A przede wszystkim - jak być komunikatywnym w biznesie. Lubię prostotę słowa i dynamikę kompozycji. Unikam "lania wody", cenię treściwość i liczby. Ale jeśli trzeba potrafię zrobić coś z niczego - bawić się słowem i zaciekawiać do ostatniego akapitu.

Kiedy nie pracuję, poluję na ptaki z aparatem fotograficznym w dłoni, oglądam polskie filmy (szczególnie te niskobudżetowe, niezależne produkcje) lub wypowiadam wojnę... chwastom w moim ogrodzie.

Marzena Zbierska